Може, у креативності щастя?

Майстер-клас
«Реалізація принципів креативної освіти на уроках словесності»
Мета: формування знань про принципи креативної освіти на уроках української мови і літератури; прискорення процесу трансформації перспективного педагогічного досвіду в практичну діяльність учителів, збагачення їх технологічного потенціалу.
Креативність – це значить копати глибше, дивитись крізь стіни, будувати замок на піску, літати в майбутнє.
П.Торренс
Хід заняття
І. Підготовчо-організаційний етап.
Робота з текстом епіграфа, думки учасників, побажання, репліки.
ІІ. Основна частина.
Перегляд відеоролика «Україна в серці».
1.      Метод асоціацій та аналогій.
Учасникам майстер-класу пропонується на чистому аркуші паперу дати заголовок тексту, який спроектовано на екран (уривок з твору учениці 11 класу на тему «Країна, у якій я хочу жити»), через 3 хвилини озвучують заголовки («Мрія», «Політ думок», «Щастя поряд» тощо).
Висновок: усі мислять по-різному.
2.      Пошук альтернатив.
Сьогодення вимагає швидкого, чіткого, нестандартного мислення. Пропонується порівняти американську систему визнання обдарованості та вітчизняну.
Висновок: обдарованій дитині потрібно не захоплення, а допомога.
3.      Зняття штучних обмежень.
Принципи креативності забезпечують: безоцінне сприйняття думок учня, постійний пошук обмежень, що є перешкодою в навчанні, особистісний підхід до дитини.
            Висновок: здатність до набуття знань – навчання, до застосування досвіду – інтелект, здатність до перетворення досвіду – креативність.
ІІІ. Афішування.
Може, у креативності щастя? (Представлення слайду «Обдаровані, креативні – переможці!»)
Упровадження креативного педагогічного підходу при вивченні філологічних дисциплін – необхідна умова для створення духовно багатої, соціально активної та творчої особистості.
1.Рефлексія.
На заключному етапі майстер-класу учасникам пропонується смужка паперу (техніка квілінгу), у кожного виріб буде відрізнятися (навчання, досвід, перетворення), у сукупності – гарний виріб!
2.Побажання.
Педагогічне кредо вчителя - слова К.Станіславського.
Для того, щоб досягти успіху в будь-якій справі, треба дотримуватися правила: важке слід зробити звичним, звичне стане легким, легке залишиться зробити прекрасним.


Немає коментарів:

Дописати коментар